Do pełni szczęścia zabrakło tylko złota

Lubelska ekipa z medalami. Nasi młodzi zawodnicy wystartowali w mistrzostwach dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Sześć medali, w tym dwa srebrne i cztery brązowe zdobyli reprezentanci Sokoła Lublin w rozgrywanych w estońskim Rakvere mistrzostwach Europy młodzików w sumo!

Najlepiej z podopiecznych trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców spisali się Wiktoria Chołodowska, która w kat. 55 kg była druga oraz Łukasz Wilkołazki, który wraz z drużyną narodową stanął na drugim stopniu podium, a indywidualnie w kategorii 70 kg był trzeci.

Z brązowymi medalami do Lublina wrócili ponadto: Regina Watras (50 kg), Kacper Berejowski (40 kg) i Filip Domalewski (45 kg).

– Nasi wszyscy startujący w mistrzostwach młodzicy i młodziczki zdobyli medale! – mówi z dumą Rafał Boryc, trener Sokoła, zaznaczając, że nasi zawodnicy na co dzień to uczniowie klas sportowych działających w Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie. BAS