Doganiają również w piciu

Coraz częściej na jeździe na podwójnym gazie wpadają panie. W ubiegłym tygodniu włodawska drogówka zatrzymała dwie kobiety: jedną z dożywotnim zakazem prowadzenia, drugą kompletnie pijaną. Ta ostatnia wydmuchała niemal dwa promile.

We wtorek (15 czerwca) około godziny 14 w ręce stróżów prawa wpadła 29-latka z gminy Włodawa. – Policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą VW Polo w miejscowości Nowy Holeszów w gminie Hanna – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że kobieta posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Z kolei około godziny 15:30 patrol Ruchu Drogowego w Żukowie zatrzymał do kontroli kierującego fiatem. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek z gminy Włodawa wsiadł za kierownicę mając ponad 1,6 promila w organizmie. Jak tłumaczył mundurowym, przyjechał do sklepu, żeby podrzucić kolegów po alkohol na mecz. Wieczorem, około 20:30, urszulińscy policjanci zatrzymali kierującą Dacią.

Tutaj badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu. Teraz wszyscy kierujący odpowiedzą za przestępstwa drogowe. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz prowadzenia pojazdami. Złamanie zakazu sądowego sankcjonowane jest karą do 5 lat więzienia – wylicza pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here