Droga bardzo droga

Ruszyła przebudowa dróg w Stawkach (gm. Włodawa). To największa i najdroższa gminna inwestycja w tym roku, bo warta grubo ponad 8 milionów złotych, choć pierwotnie szacowana była na o wiele mniejszą kwotę.

Budowa drogi asfaltowej z prawdziwego zdarzenia od lat była marzeniem mieszkańców tej nadbużańskiej wsi. Wkróce stanie się to faktem, bo wykonawca już zaczął pierwsze prace. Przetarg na przebudowę drogi wygrało konsorcjum dwóch firm: Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Spółka z o.o z Pawłowa i B.G. Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej, które zaproponowało najniższą cenę. Gmina Włodawa na ten projekt miała zaklepane w budżecie blisko 5,5 miliona złotych, z czego większość pochodziło z dotacji rządowej.

Przy otwarciu ofert komisja nie miała wesołych min, bo okazało się, że najniższa oferta o niemal 3 miliony przekracza budżet. Władze gminy uznały jednak, że inwestycja jest bardzo potrzebna i postanowiły dołożyć brakujące środki. Jest niemal pewne, że przez to zostaną odłożone w czasie albo zupełnie zaniechane realizacje innych projektów, bo przez inflację i szalejące ceny materiałów budowlanych żadnego samorządu nie będzie stać na dokładanie do wszystkich założonych w planach inwestycji. (bm)