Droga w Kosyniu odebrana

Wcześniej niż przewidywała umowa przebudowano prawie 4-kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Kosyniu (gm. Wola Uhruska). Odbiór prac nastąpił 8 września.

W maju władze powiatu podpisały z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lubartowa umowę opiewającą na 5 mln 78 tys. zł. Był to już drugi przetarg, bowiem pierwszy zakończył się unieważnieniem z powodu zbyt wysokich cen. Ostatecznie firma z Lubartowa dała kwotę „tylko” o 400 tys. zł wyższą niż powiat zakładał.

Długość przebudowanej drogi to 3610 m, a zadanie, choć zgodnie z umową mogło być wykone w ciągu sześciu miesięcy, zostało zrealizowane w trzy miesiące.

– Droga została poszerzona do 5,5 m, wzmocniona kruszywem łamanym oraz ułożone zostały dwie warstwy betonu asfaltowego – mówi Marcin Łopacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie. – Wykonane zostały również pobocza i zjazdy z kruszywa. Wymieniona została cześć przepustów pod jezdnią. Z kostki brukowej wykonano dojścia do peronów autobusowych. Droga zyskała także nowe oznakowanie pionowe i poziome. Jest objęta 60-miesięczną gwarancją.

Przebudowana droga została sfinansowana w prawie połowie przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (2 mln 302 tys. zł), a w połowie przez powiat włodawski (1 mln 394 tys. zł – 27%) i gminę Wola Uhruska (tyle samo – czyli 27%). (pk)