Dronem w piratów

Policjanci z drogówki prowadzili kontrole z wykorzystaniem drona. Wystarczyło 40 minut, by ujawnili pięć wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu niedozwolonym.


W czwartek na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Orłowska (gmina Izbica) oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Krupe (gmina Krasnystaw) policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzili działania na drodze z użyciem drona.

– Z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Wystarczyło 40 minut, by mundurowi ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie momenty zostały zarejestrowane za pomocą urządzenia, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

– Najbardziej zdziwiony był 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna na podwójnej ciągłej wykonał manewr wyprzedzania trzech pojazdów osobowych. Moment został nagrany za pomocą drona. Kierujący audi został ukarany 300-złotowym mandatem, a jego konto obciążyło 5 punktów karnych.

Były to pierwsze tego typu działania na terenie powiatu krasnostawskiego, które mają poprawić stan bezpieczeństwa na drogach i uzmysłowić kierowcom potrzebę stosowania się do przepisów. – Takie akcje na pewno będą kontynuowane w przyszłości – zapowiada Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here