Dwa medale reprezentantów Mayday Lublin

Dwa medale, srebrny i brązowy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym w Strzelcach Krajeńskich zdobyli reprezentanci Mayday Lublin!

Srebrny krążek w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył Mateusz Cywiński. Na 105 km trasie lepszy od lublinianina okazał się jedynie Dominik Ratajczak z UKS COPERNICUS-CCC SMS Toruń (2:41.08). Trzecie miejsce zajął Marek Kapela z NOSIR BDC Development.

Brązowy medale ze startu wspólnego na 63 km dystansie zdobyła także Karolina Stachyra. Mistrzynią została Malwina Mul z KLKS Azalia Brzoza Królewska, a srebro wywalczyła Iga Wiklińska z ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz.

– To był jeden z najbardziej udanych dla nas wyścigów. W tym sezonie przywieźliśmy dwa medale Mistrzostw Polski. Jestem zadowolony z zawodników – mówi trener Mateusz Wręga.

W klasyfikacji drużynowej Mayday Lublin zajął wysokie, ósme miejsce. Wśród województw lubelskie znalazło się tuż za podium, za woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim i lubuskim.