Dwie rodziny z koronawirusem

Zatrważający rekord. Jednego dnia wykryto aż siedem przypadków koronawirusa w powiecie krasnostawskim. To dwie rodziny z gminy Izbica. Zaraziły się najprawdopodobniej na weselu.

W połowie ubiegłego tygodnia urząd wojewódzki w Lublinie poinformował o siedmiu przypadkach koronawirusa w powiecie krasnostawskim. Zachorowali: kobieta w przedziale wieku 0-20 lat, kobieta w przedziale wieku 41-60 lat, mężczyzna w przedziale wieku 0-20, mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, mężczyzna w przedziale wieku 0-20 lat, mężczyzna w wieku powyżej 60 lat.

Wszyscy mieli kontakt z osobą, u której potwierdzono koronawirusa. Udało się nam dowiedzieć, że wszyscy zakażeni to mieszkańcy dwóch miejscowości w gminie Izbica. Najprawdopodobniej byli na weselu, które odbyło się na terenie powiatu biłgorajskiego. – Czują się raczej dobrze, nie ma zagrożenia życia – mówi Jerzy Lewczuk, wójt gminy Izbica.

W związku z pojawieniem się potwierdzonych zachorowań na COVID-19 na terenie gminy Izbica wójt wystosował apel do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądek. – Proszę, aby podczas wizyty w urzędzie gminy każdy z interesantów bezwzględnie przestrzegał wymogów sanitarnych, a więc zakładał maskę i dezynfekował ręce. Jednocześnie prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu, Samorządowym Ośrodku Oświaty oraz w gminnej bibliotece do minimum – mówi Lewczuk.

Wszelkie pisma i wnioski można składać drogą elektroniczną na adres e-mail: ugizbica@mbnet.pl. Pracownicy urzędu gminy są dostępni pod nr telefonu 84 618 30 34, 84 618 30 54. Na razie nie wiadomo, czy w miejscowościach, w których mieszkają zakażone rodziny, zostanie wznowiona w szkołach normalna nauka. – Pozostaje to w decyzji dyrektorów i sanepidu – mówi wójt Lewczuk.

W niedzielę służby wojewody poinformowały o kolejnych trzech zarażonych osobach z powiatu krasnostawskiego. To kobieta i dwaj mężczyźni. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here