Dwójka naszych reprezentantów wystąpi na prestiżowym festiwalu w Kazimierzu Dolnym

Kapela z Borówka (gmina Żółkiewka) oraz solistka Marta Wojtiuk z Wyryk będą reprezentować nasz region podczas 60. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. To ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla lokalnej społeczności.

Nasi artyści znaleźli się w gronie 16 wykonawców wyłonionych podczas Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się 9 maja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie było eliminacjami wojewódzkimi do jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali promujących kulturę tradycyjną w Polsce, które poprzedziło eliminacje powiatowe.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występy na festiwalowej scenie w Kazimierzu Dolnym pod koniec czerwca br.  Red, fot. FB CSK w Lublinie, Ewa Zielonka-Gawrylak