Dzieci wróciły do przedszkola

Po wielu perturbacjach i dwukrotnym przedłużaniem terminu zakończenia remontu, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie wróciły do odnowionego i przede wszystkim bezpiecznego budynku. Nowe wnętrza spodobały się wszystkim i są nagrodą za ponad dwumiesięczny poślizg.

Zakończył się gruntowny remont Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie. Początkowo inwestycja miała być oddana do użytku z początkiem września, ale rosnące ceny i braki na rynku budowlanym opóźniły ukończenie remontu o ponad dwa miesiące. – Głównym i najważniejszym celem inwestycji było dostosowanie budynku przedszkola do wymagań ochrony przeciwpożarowej. Ponadto odnowione zostały sale dydaktyczne. Zmienił się też wygląd zewnętrzny budynku – wylicza burmistrz Wiesław Muszyński.

W ramach zadania „Przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego nr 1” wymieniono instalację elektryczną w salach zajęciowych, łazienkach, szatni i pokojach biurowych. Zmodernizowana została również instalacja wodociągowa i sanitarna. Najważniejszym elementem remontu budynku był montaż systemu oddymiania wraz z nową instalacją przeciwpożarową. Przeprowadzono również m.in. prace malarskie oraz montażowe.

Remont wnętrza budynku kosztował blisko 500 000 zł i został w całości sfinansowany z budżetu miasta. W najbliższych dniach zakończą się również prace zewnętrzne związane z termomodernizacją budynku. Na tą część remontu miasto pozyskało ponad 350 000 zł dofinansowania ze środków unijnych. (b)