Dzień Numeru 112

W Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji, z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym, do czego służy numer 112 oraz kto go obsługuje. Przedszkolaki dowiedziały się też, że jeden europejski numer alarmowy został wprowadzony po to, by umożliwić wszystkim wezwanie pomocy bez względu na to, w jakim kraju się znajdują. Z pomocą gości dzieci utrwalały zasady wzywania pomocy i zgłaszania zagrożenia.

Dowiedziały się, w jakich przypadkach dzwonić po pomoc oraz jak postępować podczas rozmowy z dyspozytorem. Teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że należy wtedy: przedstawić się, podać rodzaj zagrożenia, określić miejsce i nie rozłączać się do czasu wyraźnego polecenia dyspozytora, a co najważniejsze – na numery alarmowe nie wolno dzwonić dla zabawy.

Spotkanie było również dobrym momentem na poruszenie innych zagadnień: bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, informowania opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i wzywaniu pomocy. Tematem spotkania, według przedszkolaków równie ważnym jak numery alarmowe i bezpieczeństwo, było poznanie tajników służby policjanta. Za organizację imprezy odpowiedzialne były nauczycielki: Aleksandra Łobko i Magda Lewandowska.

Europejski Dzień Numeru 112 został oficjalnie ustanowiony w 2009 roku przez Unię Europejską w celu uświadomienia ludziom tego, że numer ten może ocalić życie. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here