E-sport w zakładach bukmacherskich

Sport to zdrowie! Ta prosta zasada przestaje być taka uniwersalna, jeśli mówimy o przeniesieniu sportu w przestrzeń internetową. Dziś to jak najbardziej możliwe. E-sport, czyli gry komputerowe i rozgrywki poszczególnych graczy w wirtualnej rzeczywistości, budzą podobne emocje jak zawody sportowe czy mecze. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej kibiców e-sportu, a zakłady bukmacherskie, jak LVbet.pl oferują możliwość stawiania zakładów na dyscypliny e-sportowe.

  1. Czym jest e-sport?
  2. Najważniejsze gry e-sportowe
  3. LVbet.pl z obstawianiem rozgrywek e-sportowych

Pojęcie e-sportu

E-sport jest specyficzną dyscypliną, w której rywalizują zawodnicy i grupy zawodników. Areną ich rozgrywki nie są jednak boiska, stadiony, korty, basen czy hale sportowe, tylko różnego rodzaju gry komputerowe.

E-sport należy definiować jako sport elektroniczny, czyli forma rywalizacji w różnych grach wideo. Można grać zawodowo lub rekreacyjnie. Co ciekawe, najlepsi gracze czerpią niebagatelne korzyści finansowe z wygrywanych zawodów e-sportowych. Turnieje gier tego typu są polem do popisu w szeroko rozumianym pro gamingu.

Historia gamingu rozpoczyna się dopiero na początku lat 90. XX wieku. Wówczas powstały pierwsze, zupełnie profesjonalne rozgrywki e-sportowe. Rywalizowano wtedy w grach, które obecnie mają status kultowych, jak Mario Bros czy Red Racer. Nagrody były skromne – około 10 tys. dolarów na cały turniej. Z czasem jednak powstała liga graczy – Cyberathlete Professional League – w 1997 roku. Skupiała ona grających w grę zatytułowaną Quake.

Obecnie nie brakuje miejsc, gdzie organizowane są światowej klasy turnieje pro gamingowe. To między innymi takie turnieje jak: World Cyber Games oraz Electronic Sports World Cup.

Popularne gry do gamingu

E-sport nie miałby szans rozwijać się tak szybko, gdyby nie znakomite produkcje gier komputerowych. Wśród nich najbardziej popularne są takie pozycje, jak:

  • StarCraft,
  • Counter-Strike,
  • Quake,
  • Warcraft II: Tides of Darkness,
  • League of Legends i inne.

Typowanie wyników e-sportowych na LVbet.pl

Na gamingu zarabiają nie tylko uczestnicy rozgrywek i reklamodawcy oraz sponsorzy, ale również kibice. Jest to możliwe dzięki zakładom bukmacherskim na e-sport. Zakłady takie budzą olbrzymie emocje i dają szansę na całkiem dobry zarobek. Organizator zakładów bukmacherskich LV Bet (https://lvbet.pl/) umożliwia obstawianie zawodów e-sportowych. Wystarczy wejść na stronę https://lvbet.pl/esport-zaklady-bukmacherskie/ i wybrać odpowiednie zakłady z bogatej oferty bukmacherskiej na e-sporty. Bukmacher wyraźnie zauważa wzrost liczby graczy obstawiających zakłady na dyscyplinach e-sportowych.

Materiał sponsorowany