Fatalne wyniki Modrzaka

Wśród ponad tysiąca najlepszych liceów w Polsce próżno szukać II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie. A bywały czasy, gdy popularny „Modrzak” był na początku drugiej dwusetki najlepszych ogólniaków. Najstarsze włodawskie liceum – im. T Kościuszki – uplasowało się na 448. miejscu w kraju.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty trzeci. Bywały lata, gdy włodawskie szkoły średnie były notowane dosyć wysoko. W ostatnich latach stabilną pozycję w tym rankingu zajmuje popularny „Kościuszko”. Co prawda bywały nieco lepsze pozycje rankingowe, ale i gorsze też. Formę jednak I LO cały czas trzyma.

Wystarczy wspomnieć, że spośród niewielkich ośrodków (poniżej 25 tys. mieszkańców) Lubelszczyzny, tylko liceum w Lubartowie jest w tym roku wyżej w rankingu. Z kolei od wielu już lat obserwujemy zapaść II LO im. A. F. Modrzewskiego. Szkoła nie znalazła się nawet pośród ponad 1100 liceów w Polsce. Tego jeszcze nie było.

I co najgorsze, to wyniki „Modrzaka” praktycznie z każdy rokiem są coraz gorsze (przed rokiem było to 975. miejsce, przed dwoma poza pierwszym tysiącem). O fatalnej sytuacji ZSZ nr 1 i II LO świadczy także kiepski wynik technikum tej szkoły w rankingu. Wśród ponad 500 szkól tego typu ujętych w rankingu nie ma włodawskiej placówki. Podobnie niestety było w latach poprzednich. A znacznie wyżej są technika z takich miejscowości, jak Zwierzyniec, Janów Podlaski czy Ryki. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here