Gasili, ratowali, pomagali

Pożar lasu, wypadek drogowy, zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca oraz interwencje z owadami i kotem w rolach głównych. To były główne zajęcia włodawskich strażaków w ubiegłym tygodniu.

Najwięcej interwencji, bo aż pięć, dotyczyło usuwania gniazd os i szerszeni, które zagrażały mieszkańcom domów w Grabniaku (gm. Urszulin), Orchówku (gm. Włodawa), Zaświatyczach (gm. Hanna), Wytycznie (gm. Urszulin) oraz we Włodawie. Dwukrotnie zabezpieczano miejsce lądowania śmigłowca Wojska Polskiego, który wykonywał manewry w okolicach Włodawy. Najpoważniejsze wyjazdy miały miejsce w niedzielę (4 lipca) i w czwartek (8 lipca).

Ten pierwszy dotyczył dachowania dostawczej toyoty na trasie Włodawa – Okuninka. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz udzielenia pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy, którego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Z kolei w czwartkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem młodego lasu między Okuninką a Żłobkiem. Spaliło się około 8 arów młodnika, a w działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Włodawa oraz jeden zastęp z OSP Włodawa. Tego samego dnia strażacy uratowali też kota, który dostał się pod maskę osobówki i zaplątał w osprzęt silnika. (bm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here