Gnali na złamanie karku

Aż o 86 km/h za szybko jechała przez teren zabudowany 48-letnia mieszkanka gminy Cyców. Tylko nieznacznie wolniejszy był Ukrainiec, który przez Włodawę gnał 125 km/h. Obojgu policjanci nie tylko wręczyli wysokie mandaty i punkty karne, ale zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące.

W środę (18 listopada) przed godziną 18 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letniego obywatela Ukrainy. – Mężczyzna na ulicy Korolowskiej we Włodawie w terenie zabudowanym kierował audi, jadąc z prędkością 125 km/h na „pięćdziesiątce”, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. Ale to jeszcze nic. „Lepsza” od Ukraińca okazała się mieszkanka gminy Cyców zatrzymana do kontroli w niedzielę (15 listopada).

– W Suminie (gm. Urszulin) policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali kierującą pojazdem marki Volvo. Kierująca na liczniku swojego auta miała 136 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Oboje dostali wysokie mandaty, cofnięto też im uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Przypominamy, że zbyt szybka jazda nie tylko może wiązać się z utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim jest główną przyczyną poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego cały czas apelujemy do wszystkich kierowców o dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu i stosowanie się zarówno do ograniczeń prędkości i aktualnych warunków panujących na drodze – apeluje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here