Gol i opaska wicekapitana!

W Strzelcach Opolskich Reprezentacja Polskich Pisarzy rozegrała mecz nr 58 w swojej historii. Dla Jacka Kosierba (w górnym rzędzie trzeci z lewej) było to jubileuszowe, 20. spotkanie

Piłkarska Reprezentacja Polskich Pisarzy w składzie ze świdniczaninem Jackiem Kosierbem godnie uczciła coroczne obchody Tygodnia Bibliotek, rozgrywając dwa interesujące mecze przeciwko drużynom czytelników.

W Kole górą byli ludzie pióra wygrywając 8:7. W Strzelcach Opolskich zwycięstwo 14:9 zanotowali miejscowi bywalcy biblioteki i czytelni.
Jacek Kosierb z Orłem na piersi zagrał już po raz 19 i 20! Mało tego. W Kole strzelił swojego drugiego gola w biało-czerwonych barwach.

– Przy stanie 2:0, widząc, że golkiper rywali jest wysunięty przed linię bramkową, zdecydowałem się na daleki strzał z własnej połowy boiska. Futbolówka jeszcze po rękawicach bramkarza wpadła pod poprzeczkę do siatki – przyznaje wyraźnie uradowany i szczęśliwy Jacek Kosierb.

Podczas drugiej potyczki w Strzelcach Opolskich świdniczanin odebrał nominację na wicekapitana reprezentacji! – To dla mnie ogromny zaszczyt i nobilitacja. Co do samej gry, to tym razem zaliczyłem dwie asysty. Po faulu na mnie sędzia podyktował też rzut karny. Niestety, strzał naszego kapitana obronił miejscowy golkiper – Jacek Kosierb opowiada o jubileuszowym, 20. meczu w biało-czerwonych barwach.

16 i 17 czerwca Reprezentację Polskich Pisarzy będzie można zobaczyć w Świdniku!
Biało-czerwoni wezmą udział w ciekawie zapowiadającym się turnieju „Świdnicki Mundial ‚2018”.

Jacek Kosierb próbuje powstrzymać rywala