Gotowość wyborcza

Najpierw poszła plotka, że funkcjonariuszom policji, straży granicznej i wojskowym wstrzymano lipcowe urlopy a potem przyszła oficjalna wiadomość o wprowadzeniu stanu podwyższonej gotowości na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej na czas wyborczego weekendu. Co się święci?

Nie tylko wśród polityków i członków partii wybory wzbudzają ogromne emocje. Te udzielają się też pozostałym obywatelom. A wszelkie informacje, nie zawsze zgodne z prawdą, wypuszczane zwłaszcza w Internecie, rozchodzą się szybciej i docierają do szerszego grona odbiorców, niż późniejsze próby ich wyjaśniania i prostowania.

Tak było np. z plotką o tym, że funkcjonariuszom policji, straży granicznej i wojskowym wstrzymano zaplanowane na lipiec urlopy. W podtekście miało chodzić o mobilizację mundurowych w razie ewentualnych zajść po wyborach na prezydenta RP. Pierwsza tura odbyła się minioną niedzielę, a drugą zaplanowano na 12 lipca. Służby miałyby tłumić potencjalne niezadowolenie społeczeństwa z wyniku wyborów. Ale urlopów …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 29.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here