Groził, że zabije

Na trzy miesiące do aresztu trafił Sławomir H. z gminy Wyryki. Podejrzewany o chorobę psychiczną mężczyzna po raz kolejny odgrażał się sąsiadce, że ją zabije.

Sławomirowi H. z drogi wolą schodzić wszyscy sąsiedzi. Mężczyzna od lat znany jest z wybuchowego charakteru i nieprzewidywalnego zachowania. Najwięcej problemów miała z nim sąsiadka. Ostatni konflikt skończył się dla Sławomira H. wyrokiem i orzeczeniem sądowym o zakazie zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Niestety, mężczyzna nie wziął sobie do serca zaleceń sędziego i w połowie lutego przypomniał sobie o tym, że ma na pieńku z mieszkającą nieopodal kobietą. Ta, widząc szaleństwo w jego oczach, wezwała policję, a prokurator zwrócił się do sądu o tymczasowe aresztowanie furiata, który ostatecznie trafił za kraty, gdzie będzie czekać na kolejny proces.

– Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty: kierowania gróźb karalnych wobec sąsiadki oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się do niej i kontaktowania. Ze względu na jego stan psychiczny oraz na fakt, że groził tej kobiecie w sposób uporczywy, zapadła decyzja o jego izolacji – wyjaśnia Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here