Hala szczepień

10 maja zacznie pracę masowy punkt szczepień w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Ale już teraz można się zapisywać na szczepienia w hali. Do dyspozycji pacjentów będą szczepionki typu mRNA firm Pfizer i Moderna.

– Na szczepienie w hali MOSiR można zapisać się różnymi kanałami, ale najprostszym jest infolinia 989, na której są dane naszego punktu – mówi Mariusz Żabiński, dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie, który nadzoruje pracę punktu. – Najważniejsze jest to, że do punktu dostarczone zostaną bardzo duże ilości szczepionek i wszyscy ci, którym zależy na jak najszybszym przyjęciu preparatu będą mogli z tego skorzystać.

Będziemy otrzymywać około 1000 dawek tygodniowo.

Co ważne, będą to przede wszystkim szczepionki typu mRNA od Moderna i Pfizer. MSPZOZ ograniczył ilość szczepionek wektorowych firmy Astra Zeneca, bo te budziły najwięcej, nie zawsze słusznych, kontrowersji i nie cieszyły się popularnością. Osoby, które z obawy o zdrowie rezygnowały z terminów albo te, które zwlekały z zapisaniem się na szczepienie czekając na inny preparat, mogą wykorzystać okazję, jaką daje masowy punkt w hali MOSiR. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here