Inwestycyjny boom w Fajsławicach

Aż pięć inwestycji realizowananych jest właśnie w gminie Fajsławice.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa prowadzi rozbudowę dwóch dróg gminnych: przy szkole podstawowej oraz drogi gminnej od szosy Trawnickiej. – Łączna długość rozbudowywanych odcinków wynosi 528 m – mówi Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice. Na obu odcinkach pojawi się nowy asfalt, wzdłuż jezdni usytuowane zostaną zatoki postojowe oraz chodniki z kostki brukowej. Pojawią się też dwa przejścia dla pieszych, wyposażone w oświetlenie dedykowane oraz w żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami. Wartość prac wyniesie 1,1 mln zł. Ich zakończenie planowane jest na koniec września.

Ta sama firma rozpoczęła remont drogi wojewódzkiej nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice. Zakres prac obejmie położenie nowej nawierzchni i wykonanie poboczy o szerokości 1 m po obu stronach jezdni na 730 m odcinku, od drogi krajowej nr 17 w kierunku Trawnik. Wartość robót to 794 tys. zł.

W ramach zadania „Wymiana istniejących lamp sodowych na LED wraz z rozbudową oświetlenia w gminie Fajsławice”, firma GEOTEL z Kraśnika realizuje z kolei budowę nowej sieci kablowej oświetlenia drogowego. Wartość całej inwestycji to 12 mln zł. Dzięki niej ok. 6 km dróg uzyska nowe oświetlenie. – Część prac wykonano już na odcinku od Siedlisk Drugich przy stadninie koni do centrum Fajsławic, a także na odcinku na tzw. poprzeczce w Fajsławicach, od Spółdzielni Usług Rolniczych do skrzyżowania z drogą powiatową w Boniewie. Trwają prace przy drodze powiatowej w Woli Idzikowskiej.

Czwartą inwestycję, przebudowę oczyszczalni ścieków i rozbudowę kanalizacji, prowadzi firma AGBUD. Wartość całego zadania to 10,1 mln zł. Mieszkańcy Kolonii Fajsławice uzyskają możliwość przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej, a nasza oczyszczalnia ścieków przejdzie gruntowną modernizację co znacznie usprawni jej funkcjonowanie.

Ostatnia realizowana inwestycja dotyczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ksawerówce, która otrzymała 15 tys. zł na remont swojej strażnicy. Druhowie zaplanowali wymianę poszycia dachowego. Całość prac oszacowana została na 40 tys. zł, dlatego gmina Fajsławice dołożyła do prac 25 tys. zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here