Jola Bojarska wicemistrzynią Polski, Karolinka z brązowym medalem

To było wielkie sportowe wydarzenie. Ponad 1000 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbyły się od 27 do 29 maja w hali OSiR przy ul. Blanowskiej w Zawierciu. Zmagania organizowała Jurajska Akademia Sportu, OSiR Zawiercie i Octagon ze współpracą z Polskim Związkiem Kickboxingu.

Na Mistrzostwach nie zabrakło zawodników MKS Mechanik we Włodawie z klubu kickboxingu „SKORPION” prowadzonego przez Sylwestra Protasa i Małgorzatę Chomę. Na zawodach był także obecny sekretarz MKS „Mechanik” Włodawa, który zasponsorował specjalny sprzęt sportowy dla dzieci do walk.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział czworo zawodników Mechanika. Pierwszy wystąpił, w jednej z najbardziej obsadzonych kategorii (ok. 30 zawodników), Marcel Kościuczyk w kat. 63,5 kg. Marcel mimo świetnego początku i wygrywania walki, doznał kontuzji i to zmusiło go do wycofania się z pojedynku. Marcel zrobił jednak postępy i zaliczył kolejny występ w Mistrzostwach Polski.

Następnie do walki wyszła Karolina Bruchacka wśród kadetek młodszych – 32 kg. Dotarła do półfinału i mimo że przegrała, to jednak zdobyła brązowy medal. A był to jej debiut w walkach ciągłych, gdzie popisała się świetną technika obrotową.

Kolejne zawodniczki stające do walki to Julia Oszust – kadetka starsza, w kat 65+ kg oraz juniorka Jolanta Bojarska, w kat – 70 kg, która startowała w dwóch formach: przerywanej i ciągłej. Obie się spisały na medal, jednak tylko Jola wróciła z tytułem wicemistrzyni Polski kickboxingu w walkach przerywanych – szermierka na ręce i nogi. Julia mimo cięższej o mniej więcej 10 kg przeciwniczki przegrała minimalnie na punkty i w efekcie przeciwniczka zdobyła medal, ulegając w półfinale przyszłej mistrzyni. (-)