Jubileusz WORD i bezpieczny korytarz życia

Już w piątek (28 września) odbędzie się wielki finał akcji organizowanej na rzecz XX-lecia chełmskiego WORD-u wspólnie z urzędem miasta, komendą miejską policji, komendą miejską państwowej straży pożarnej oraz stacją ratownictwa medycznego. Zapraszamy.

Wrześniowa akcja podzielona była na kilka bloków tematycznych, w ramach których odbyły się m.in. pogadanki w szkołach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrole pojazdów do nauki jazdy, spotkania z instruktorami, szkolenia dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego, by mogli egzaminować uczniów na Kartę Rowerową, zwiększone kontrole „drogówki” czy bezpłatne przeglądy w stacjach kontroli. W ramach akcji kierowcom rozdawane były naklejki informacyjne, a plakaty z analogiczną treścią pojawiły się na wozach strażackich i autobusach. Wszystko po to, by kierowcy wiedzieli, jak w praktyce wygląda tworzenie na drodze tzw. Korytarza Ratunkowego, bo często na dźwięk wyjącej syreny kierowcy po prostu głupieją i nie wiedzą, jak mają się zachować, przez co może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Przy budowie korytarza na drodze dwupasmowej wszyscy kierowcy z lewego pasa mają obowiązek zjechać jak najbliżej lewej krawędzi jezdni, a ci z prawego – jak najbliżej pobocza. W ten sposób między autami tworzy się szeroka aleja, którą bez problemu może przejechać pojazd uprzywilejowany. W przypadku trzech pasów należy kierować się regułą prawej dłoni. Znajdujący się na środkowym pasie zjeżdżają na prawą stronę. W ten banalny sposób kierowcy przyczyniają się do uratowania czyjegoś życia lub zdrowia.

Uroczystości podsumowujące akcję odbędą się w piątek, w siedzibie Ośrodka przy ul. Bieławin 2a. Organizatorzy zaplanowali turniej dla instruktorów pod hasłem „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy 2018”. Będzie można też zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego i wiele innych. Zapraszamy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here