Kamień węgielny wmurowany

Najprawdopodobniej już za rok zrobimy zakupy w Galerii Chełm. W piątek uroczyście położono kamień węgielny pod budowę pierwszego w mieście centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia.

Ponad miesiąc temu, na działce pomiędzy ulicami Rejowiecką i Lubelską, ruszyła budowa Galerii Chełm. Firma wykonała pierwsze prace ziemne, przygotowując teren pod inwestycję. Ta ma ruszyć z kopyta, a na placu budowy w szczytowych momentach będzie pracować nawet 200 osób. Inwestorami są Acteeum Group i Equilis.

W ubiegły piątek 22 marca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Galerii Chełm – pierwszego w mieście centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Uczestniczyli w niej Jakub Banaszek – prezydent Miasta Chełm, Monika Woźniak-Zawioła – dyrektor generalny Equilis w Polsce, Tomasz Szewczyk i Henrik Stig Moeller – partnerzy zarządzający Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gaca – prezes zarządu Karmar S.A. – generalnego wykonawcy inwestycji, którzy podpisali się pod symbolicznym aktem erekcyjnym. Dokument zanim został wmurowany, owinięto w… egzemplarz Nowego Tygodnia.

– Aż ciśnie się na usta, by powiedzieć: więcej takich inwestycji w mieście. Mieszkańcy Chełma na Galerię czekają od wielu lat. Cieszy fakt, że miasto nie będzie już pozbawione centrum handlowego. Tu powstaną też nowe, tak potrzebne, miejsca pracy – stwierdził Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

– Wmurowanie kamienia węgielnego to szczególna chwila na każdej budowie. Od teraz Galeria Chełm z każdym dniem będzie nabierała kształtów, a już za rok powita pierwszych klientów. Jesteśmy przekonani, że stworzymy miejsce, które będzie atrakcyjnym miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu dla chełmian, mieszkańców całego regionu, a także klientów z pobliskiej Ukrainy i Białorusi – stwierdziła z kolei Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce, firmy dla której budowa Galerii Chełm jest pierwszą inwestycją w kraju.

Z kolei Tomasz Szewczyk, szef Acteeum Group, podkreślił, że przygotowania do rozpoczęcia budowy trwały aż trzy lata. – Od samego początku byliśmy w Chełmie dobrze traktowani, Dziękujemy władzom Chełma za profesjonalną współpracę, która umożliwiła start budowy.

Nasza galeria będzie ważnym udogodnieniem dla lokalnej społeczności, ułatwiając zrobienie zakupów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. W sukces naszego projektu wierzą też popularne marki z Polski i zagranicy – poziom wynajęcia Galerii Chełm na rok przed otwarciem osiągnął już niemal 80 proc. – podkreślił Szewczyk.

Otwarcie powstającego za około 30 mln euro centrum zaplanowano na koniec marca 2020 roku. Wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i Equilis zaoferuje 55 lokali handlowo-usługowych na łącznej powierzchni 17,5 tys. m kw. W ramach inwestycji zostanie przebudowany ponad kilometrowy fragment ulicy Lubelskiej, wzdłuż której powstanie bezpieczna ścieżka rowerowa. Przy samym centrum handlowym zostanie ulokowany parking mieszczący ponad 500 aut.

W Galerii Chełm znajdą się m.in. sklepy: Lidl, CCC, Douglas, Smyk, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, Home&You, Diverse, Pepco, Esotiq, Swiss, Ziaja, Play, a także Księgarnia Świat Książki. Klienci zjedzą w restauracjach Olimp oraz Deli Pizza, a także skorzystają z usług – m.in. kantoru czy pralni ekologicznej. (mas)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here