Kamila Grzywaczewska doradcą prezydenta

(16 grudnia) Prezydent RP – Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Wśród nowo powołanych przez prezydenta członków rady jest osoba z powiatu włodawskiego: Kamila Grzywaczewska – dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich składa się z 20 osób. Tworzą ją eksperci i praktycy z różnych dziedzin związanych ze wsią i rolnictwem – m.in. członkowie Narodowej Rady Rozwoju, rolnicy i przedstawiciele organizacji rolniczych, osoby związane z branżą spożywczą, reprezentacja samorządu terytorialnego, a także ludzie nauki, zajmujący się problematyką wsi i rolnictwa.

– Jestem bardzo zaskoczna tym powołaniem, nie spodziewałam się tego – mówi Kamila Grzywaczewska. – Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, więc z pewnością poświęcę cały swój wolny czas i serce, by nie zawieść pokładanego we mnie zaufania.

Będę robić wszystko, by moja praca w tej komisji była jak najbardziej efektywna i by przynosiła korzyści wszystkim mieszkańcom wsi. Sama wywodzę się z niewielkiej miejscowości, prowadzę gospodarstwo i wiem, jak przed wieloma problemami muszą się mierzyć polscy rolnicy.

Moim zadaniem będzie właśnie szukanie rozwiązań, by te przeszkody stojące na drodze rozwoju polskiej wsi były jak najmniejsze i najłatwiejsze do pokonania – dodaje pani Kamila. (pb)