Kąpieliska i limity śmieci

Piątkowe (26 marca) posiedzenie Rady Gminy Włodawa miało bardzo sprawny przebieg, jeśli nie liczyć dłuższej dyskusji nad ustaleniem limitów śmieci odstawianych do PSZOK-u, które to radni podnieśli na korzyść mieszkańców.

Sesja zaczęła się od sprawozdania wójta, potem przyjęto pakiet uchwał, w tym tę o udzieleniu pomocy finansowej dla powiatu włodawskiego na budowę chodnika z Orchówka w stronę Glinek. Na tej trasie gmina ma też zbudować oświetlenie uliczne. Poza tym ustalono, że w ramach współpracy projektowej z gminą Drohiczym nad Bugiem w Różance i na tzw. trójstyku granic staną tuby do słuchania odgłosów przyrody, a także określono kąpieliska na nadchodzący sezon.

Będą cztery – wszystkie zlokalizowane w Okunince nad Jeziorem Białym. Dłuższa dyskusja wywiązała się przy punkcie o ustaleniu limitów odpadów, które mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie odstawić do PSZOK-u. Projekt uchwały zakładał, że będzie to 250 kg, ale ostatecznie radni zdecydowali, by limit podnieść do 300 kilogramów, a każdy dodatkowy kilogram ponad tę wartość będzie płatny 1 zł.

Wójt Dariusz Semeniuk tłumaczył, że w ten sposób i przy stawce śmieciowej wynoszącej 16 zł od osoby system nie ma prawa się finansować, ale tym większości nie przekonał. Część uchwałodawczą zakończyło rozpatrzenie kolejnej skargi na działalność wójta złożonej przez mieszkańca Okuninki, który domaga się od gminy kilkumilionowego odszkodowania za – jego zdaniem – brak planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie komisje uznały skargę za bezzasadną i radni w całości ją odrzucili. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here