Kiedy sukces bardziej smakuje?

Tak jest ze wszystkim. Każde pozyskane przez miasto dofinansowanie na planowane inwestycje jest hucznie ogłaszane przez urzędników i prezydenta Jakuba Banaszka w Internecie. Ostatnio prezydent nie omieszkał na swoim Facebooku wszem i wobec ogłosić: „Mamy to, otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie”. Czy nie za wcześnie na szampana?

Chodzi o budowę systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieć będziemy wtedy, gdy on powstanie. Samo przyznanie dofinansowania jeszcze o niczym nie przesądza. Urzędnicy w ubiegłych latach wielokrotnie chwalili się pozyskaniem zewnętrznych pieniędzy na inwestycje, które rodziły się w bólach, albo do dziś nie zostały zrealizowane. Najlepsze tego przykłady to Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej, którego budowa miała ruszyć prawie dwa lata temu, a rozpoczęła się przed kilkoma tygodniami, czy przedłużająca się przebudowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 8.

Przy tej ostatniej inwestycji już ponad rok temu miasto pochwaliło się pozyskanymi pieniędzmi z ministerstwa sportu, jednak dopiero nieco ponad miesiąc wyłoniło wykonawcę. Sukces na pewno bardziej smakuje, gdy już wszystko zostanie ukończone, inwestycja oddana do użytku i sprawi mieszkańcom radość.

Dofinansowanie pozyskane na budowę systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przybliża miasto do realizacji tej bardzo potrzebnej w Chełmie inwestycji. Miasto ma zapewnione prawie 7 mln zł z funduszy zewnętrznych, ale blisko 5 mln zł będzie musiało poszukać w swoim budżecie, bo cały projekt jest szacowany na około 12 mln zł.

Planowane przedsięwzięcie zakłada zakup i montaż: 500 nowych betonowych, przymocowanych do podłoża, śmietniczek na terenie miasta (obecnie jest ich już około 200), 150 pojemników na psie odchody, 7 gniazd – podziemnych pojemników, 79 gniazd – półpodziemnych pojemników, a także: mobilne stacje recyklingowe, stacje wody pitnej, miejskie punkty elektrośmieci, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów do przedszkoli oraz budowę nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin. (mas)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here