Kolejne, potwierdzone TRZY przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie chełmskim: AKTUALIZACJA

Kolejne, potwierdzone TRZY przypadki zarażenia koronawirusem u mieszkańców gminy Białopole. U trójki osób poddanych kwarantannie testy próbek dały wynik pozytywny. Zakażeni to osoby spokrewnione ze sobą. U zarażonych, mimo wyniku pozytywnego, nie występują na razie żadne objawy choroby.

W sumie w naszym powiecie zdiagnozowano cztery przypadki koronawirusa. Pierwszy, 18 marca, u proboszcza parafii z Białopola. Kapłan został przewieziony do szpitala zakaźnego w Puławach. Pozostała trójka jest na oddziale zakaźnym szpitala w Chełmie.

AKTUALIZACJA 20.03.2020 godz. 19:00

Mieszkańcy Białopola winą za rozprzestrzenianie się koronawirusa w ich miejscowości obarczyli bezpodstawnie, zdrową rodzinę. Kobieta, która wróciła z Włoch na pogrzeb ojca, swój przyjazd zgłosiła do SANEPIDU i badanie nie potwierdziło u niej koronawirusa! Ujemny wynik badania miała także jej matka.

Bezpodstawne oskarżenia nasiliły się gdy dzisiaj pojawiła się informacja o trzech spokrewnionych osobach z Białopola, które trafiły do chełmskiego szpitala z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem.

To nie jest rodzina kobiety, która wróciła z Włoch. Do szpitala trafiły osoby, które współpracowały z księdzem i parafią w Białopolu. I pomimo potwierdzonego zarażenia na razie nie mają objawów choroby.

Więcej o tej sprawie napiszemy w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Nowego Tygodnia.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here