Kolejny transferowy hit

Małgorzata Hołub-Kowali to jeden z „Aniołków Matusińskiego” ze znakomitej sztafety 4x400 metrów, aktualnych mistrzyń Europy i wicemistrzyń świata

AZS UMCS Lublin nie przestaje budować najsilniejszej lekkoatletycznej drużyny w kraju. W ubiegłym tygodniu lubelski klub pozyskał kolejnego już w tym roku znakomitego sportowca.

Po tym, jak szeregi akademików zasilił Karol Hoffman, były wicemistrz Europy w trójskoku, teraz do zespołu dołączyła Małgorzata Hołub-Kowalik.

Specjalnością 27-letniej sprinterki jest dystans 400 metrów. Hołub-Kowalik ma na swoim koncie aż osiem medali Mistrzostw Europy i Mistrzostwa Świata, wszystkie wywalczone w sztafecie 4×400 metrów. To właśnie w niej zyskała przydomek jednego z popularnych „Aniołków Matusińskiego”. Nowa reprezentantka AZS to aktualna mistrzyni Europy (2018) oraz aktualna wicemistrzyni świata (2019) .

Hołub-Kowalik ma na swoim koncie również sukcesy indywidualne. Jednymi z najważniejszych są medale Uniwersjady. W 2015 roku w Gwangju wywalczyła srebro, by dwa lata później stanąć już na najwyższym podium. Z Tajpej (2017) wróciła ze złotym krążkiem. Sprinterka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Wartym przypomnienia jest jej start w Lublinie w 2018 roku. Z czasem 51.18 sekundy została mistrzynią kraju, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w biegu na 400 metrów.