Konkurenci licytowali ostro

Ponad trzykrotne przebicie uzyskała w przetargu niewielka działka wytawiona na sprzedaż przez gminę Wola Uhruska. Licytacja była ostra, bo grunt ma znaczenie strategiczne: miał się na nim znajdować parking sklepu Stokrotka. Miał, bo ostatecznie teren za ponad 150 tysięcy został nabyty przez przedsiębiorczynię z Woli Uhruskiej, właścicielkę konkurencyjnej sieci sklepów.

Market Stokrotka w Woli Uhruskiej ma powstać przy ul. Chełmskiej, tuż przed blokami. Tak się złożyło, że właścicielem przyległej działki jest gmina. Inwestor wystąpił więc do jej władz o wydzielenie i sprzedanie kawałka terenu, na którym znajduje się m.in. przepompownia. Gmina zgodę wyraziła i ogłosiła przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości o powierzchni ok. 11,5 arów. Przedsiębiorca tłumaczył, że dzięki nabyciu tego gruntu będzie mógł powiększyć parking przysklepowy. Nie spodziewał się chyba jednak, że jego plany zostaną pokrzyżowane.

Na drodze stanęła przedsiębiorczyni z Woli Uhruskiej, do której należą dwa największe obecnie w miejscowości minimarkety. Gmina wyceniła nieruchomość na niecałe 45 tys. zł. Po długiej i ostrej licytacji najwyższą propozycję złożyła Beata Polak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą PHU „Polak”. Jej oferty rzędu 155 tys. zł inwestor Stokrotki już nie przebił. Jak mówi wójt gminy Jan Łukasik, wygrany przez panią Polak przetarg nie przekreśla planów budowy pierwszego marketu w Woli Uhruskiej. – Będzie mniejszy parking – tłumaczy wójt.

Przetarg odbył się 11 kwietnia. Do piątku (20 maja) osoba, która wygrała licytację nie wpłaciła jeszcze pieniędzy za zakup nieruchomości. Ma na to czas do 25 maja. Jeśli do tego czasu na konto gminy nie wpłynie 155 tys. zł, postępowanie zostanie unieważnione, a zwycięzca przetargu straci wadium. Nie będzie też mógł przystąpić do kolejnej licytacji tej samej działki. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here