Konkurs „Osobistości pogranicza”

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie Kamil Małachowicz został laureatem Międzynarodowego Konkursu „Osobistości pogranicza”, zorganizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020 przez rzeszowski oddział Centrum Projektów Europejskich.


Praca literacka Kamila pt. „Poemat o Józefie Ignacym Kraszewskim” zajęła 1. miejsce w kat. autorów w wieku 16-17 lat. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wybitne osobowości, które połączyły te narody, wniosły wkład w historię i kulturę lub miały znaczący wpływ poprzez swoje życie i działalność na obszar objęty programem.

– Ta praca była dla mnie wyzwaniem. Musiałem zgromadzić obszerną bibliografię, dotrzeć do źródeł historycznych oraz przeczytać wiele materiałów biograficznych o Józefie Ignacym Kraszewskim, a następnie swoje przemyślenia i refleksje przelać na papier. W szkole piszemy wypracowania raczej o budowie klasycznej. Nigdy wcześniej nie pisałem takiego poematu dramatycznego. Cieszę się, że moja praca literacka została przez jury konkursu doceniona – podsumowuje laureat konkursu. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here