Kopią wbrew mieszkańcom

Zniszczona droga i uciążliwy ruch ciężkich pojazdów – takie argumenty przeciwko kopalni piasku wyciągają przeciwni jej mieszkańcy Szuminki. Niestety, na razie nic nie zapowiada, by właściciel zaprzestał działalności.

Zaczęło się w ubiegłym roku, kiedy to lokalny przedsiębiorca wystąpił do Urzędu Gminy we Włodawie o wydanie pozwolenia na utworzenie kopalni piasku zlokalizowanej na prywatnym terenie w Szumince. Jeszcze gdy inwestycja była w sferze planów, zaczęły się protesty lokalnych mieszkańców, którzy podnosili, że tego typu działalność da się im mocno we znaki. Szybko powstał apel o niewydawanie zgody na kopalnię podpisany przez wielu pragnących ciszy i spokoju ludzi.

Przedsiębiorca wycofał więc wniosek z gminy i gdy wydawało się, że zrezygnował z kopalni, poszedł inną drogą. Przez Urząd Marszałkowski wystąpił o pozwolenie do Starostwa Powiatowego we Włodawie, a ono musiało wydać pozytywną dla niego decyzję, by nie łamać przepisów. I tak w Szumince, mimo niezadowolenia i protestów mieszkańców, zaczęło się wydobycie i transport piasku. Mieszkańcy nie składają jednak broni i zapowiadają, że będą walczyć do skutku. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here