Koronawirus w klasztorze i włodawskim biurze ZUS

Choć wielu nauczyło się z nią żyć, to epidemia nadal jest bardzo groźna i paraliżuje działanie kolejnych włodawskich instytucji. Całkowicie zamknięty jest oddział ZUS-u, na kwarantannie przebywają też wszyscy mnisi z klasztoru Paulinów.

Od soboty (9 stycznia) klasztor Paulinów we Włodawie jest objęty kwarantanną. Posługę w kościele św. Ludwika przejęli ojcowie sprowadzeni z klasztorów leśniańskiego i warszawskiego. Na stronie parafii czytamy: „Od poniedziałku msze św. w kościele w dni powszednie będą odprawiane tylko o godz. 9.00 i 18.00. Na tych mszach św., gdzie było przyjęte więcej intencji, jedna z nich będzie odprawiana w kościele, pozostałe będą odprawiane w tym samym czasie w chórze klasztornym przez ojców objętych kwarantanną.

Msza św. o godz. 6.30 także będzie odprawiana tylko w chórze klasztornym. Aż do odwołania zawieszamy: codzienną adorację i spowiedź, spotkania grup i wspólnot oraz kancelarię parafialną. W sprawach związanych z pogrzebami prosimy o kontakt telefoniczny. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja potrwa jak najkrócej”. Koronawirus sparaliżował też pracę włodawskiego ZUS-u.

– W związku z sytuacją epidemiczną Biuro Terenowe ZUS we Włodawie jest zamknięte do odwołania – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. – Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca klientów do kontaktu innymi drogami: przez internet, telefonicznie lub pocztą. Z bezpośredniej obsługi klienci mogą nadal korzystać w pozostałych placówkach ZUS w regionie, na przykład w Chełmie, Parczewie czy Łęcznej. Z pracownikiem ZUS można również porozmawiać bez wychodzenia z domu podczas e-wizyty – zachęca Korba. (bm)