Koronawirus w przedszkolu

U jednej z pracownic Przedszkola Miejskiego nr 11 w Chełmie wykryto koronawirusa. Kobieta trafiła do izolacji. Sanepid bada, z kim miała kontakt. Zdecydowano o zamknięciu przedszkola na 10 dni.

W ubiegły piątek 2 października badanie na koronawirusa u jednej z pracownic Przedszkola Miejskiego nr 11 w Chełmie przyniosło wynik pozytywny. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Elżbieta Kuryk nie informuje, czy chodzi o osobę z kadry pedagogicznej, czy też obsługi.

– Kobieta miała wykonany test w związku z tym, że szykowała się do wyjazdu do sanatorium – mówi E. Kuryk. – Jesteśmy w trakcie przeprowadzenia dochodzenia. Osoba z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa można powiedzieć, miała skąpe objawy. Ustalamy, z kim miała kontakt w przedszkolu, czy z personelem, czy też dziećmi. Na ten moment pracownica znajduje się w izolacji.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11 Alicja Grzywacz w porozumieniu z miastem, czyli organem prowadzącym, zadecydowała że placówka zostanie zamknięta na 10 dni. Dyrektor chełmskiego sanepidu Elżbieta Kuryk apeluje do wszystkich o odpowiedzialne zachowanie. – Niech do każdego z nas dotrze, że koronawirus jest w populacji. Musimy mieć tę świadomość.

Dziś już tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, kto jest zakażony. Najważniejsze, żebyśmy wszyscy przestrzegali obowiązujących obostrzeń. Nosili maseczki tam, gdzie nakazują przepisy, zachowywali dystans społeczny, używali płynu do dezynfekcji rąk, często bardzo dokładnie myli ręce. Chronimy wtedy siebie, ale też i innych – mówi E. Kuryk.(s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here