Kredyt na dokończenie biblioteki

Zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej na ukończenie rozbudowy biblioteki było głównym powodem zwołania środowej (27 stycznia) nadzwyczajnej sesji rady gminy w Urszulinie.

W 2020 roku gmina Urszulin otrzymała dotację na rozbudowę tamtejszego budynku biblioteki. Nowy obiekt będzie dwupoziomowy o powierzchni ponad 500 m2. Prosta bryła budynku, duże okna, solidne ocieplenie, ogrzewanie z pieca na pellet, energia elektryczna pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych przyczyniają się do tego, że budynek będzie energooszczędny i nowoczesny.

W środku znajdzie się miejsce nie tylko na zbiory i czytelnię, ale też na profesjonalną salę koncertową z miejscami dla kilkudziesięciu osób.

Rozbudowa kończy się w tym roku, ale na konto gminy nie wpłynęły jeszcze środki z dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości ok.

1 mln zł. Dlatego zapadła decyzja o zaciągnięciu krótkoterminowego kredytu w podobnej wysokości, który pozwoli na pokrycie wkładu własnego. Pożyczka zostanie spłacona po otrzymaniu przelewu od marszałka. Uchwała przeszła gładko. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here