Kupowanie w czasie Black Friday

Black Friday, w dosłownym tłumaczeniu oznaczający czarny piątek to dzień, przeznaczony na zakupy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Tradycja Black Friday przywędrowała zza oceanu, gdzie czarny piątek jest pierwszym dniem świątecznych wyprzedaży. Polska jest krajem, w którym amerykańskie pomysły spotykają się z aprobatą, czego Black Friday jest potwierdzeniem. Wydarzenie, które zagościło w naszych sklepach niedawno, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników zakupowych okazji.

Kiedy przypada Black Friday?

Czarny piątek, czyli dzień, w którym sklepy przygotowują dla klientów wyjątkowe wyprzedaże, przypada w ostatni tydzień przedostatniego miesiąca, czyli listopada. W Stanach Zjednoczonych Black Friday to dla 200 milionów klientów sklepów szansa nabycia produktów w atrakcyjnej cenie. Średnio, wydatki w trakcie Black Friday oscylują w okolicy 400 dolarów. Polskie sklepy, które pielęgnują tradycję Black Friday od niedawna, nie mogą poszczycić się takimi statystykami, jednak należy zauważyć, że z roku na rok wzrasta liczba klientów, dokonujących zakupów w ostatni piątek listopada. Promocje i zakupy w atrakcyjnych cenach pod koniec jesieni to doskonały sposób na poprawę nastroju.

Dlaczego warto zaczekać z zakupami do Black Friday?

Czarny piątek oznacza wyprzedaże pełnowartościowych produktów. Kolekcje jesienne oraz oferty, które do zimowych wyprzedaży mogłyby zostać wyprzedane w regularnych cenach warto upolować w ostatni piątek listopada. Oferta promocyjna w wielu sklepach rozpoczyna się w piątek i trwa przez cały weekend. Zdarza się, że wyjątkowe okazje dostępne są przez cały tydzień.

Kiedy wyprzedaż obowiązuje przez blisko tydzień, mówi się już o Black Weeku. Dla osób, które preferują zakupy online, wiele sklepów przygotowuje promocje, dostępne w ofercie internetowej. Rabaty na produkty, dostępne online najczęściej przyznawane są w poniedziałek, następujący po Black Friday. Określany jest on jako Cyber Monday. Jeżeli produkt zwraca uwagę już wczesną jesienią, warto zaczekać do czarnego piątku, aby nabyć go w atrakcyjnej cenie, zanim zniknie w szale zimowych wyprzedaży.

Jak przygotować się do Black Friday?

Okazje na Black Friday to zróżnicowany asortyment produktów, dostępnych w wielu sklepach. Aby nie tracić czasu na poszukiwania i przeglądanie ofert na miejscu, warto zapoznać się z gazetkami promocyjnymi, przygotowanymi z myślą o czarnym piątku. Na stronie gazetka-24.pl znajdują się oferty promocyjne sklepów, biorących udział w akcji Black Friday. Bez wychodzenia z domu, szybko i dokładnie można sprawdzić oferty sklepów, prezentujących wybór produktów, pogrupowanych w kategorie, które są przedmiotem zainteresowania. Sklepy odzieżowe, spożywcze, z elektroniką oraz AGD prześcigają się w dostosowaniu ofert do potrzeb klientów. W gazetkach promocyjnych znajduje się oferta produktów, objętych promocjami oraz zakres czasowy obowiązywania wyprzedaży. Podczas przeglądania gazetek, można filtrować oferty, które nie spotykają się z zainteresowaniem oraz wybrać miejsce, które podczas Black Friday szczególnie warto odwiedzić.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here