Lepiej teraz nie chorować

Koronawirus rozlał się nie tylko po szpitalu, który wstrzymuje już przyjmowanie pacjentów niecovidowych. Zakażenia są w chełmskich szkołach, urzędach i prywatnych firmach. W miniony weekend mieliśmy 199 aktywnych zarażonych i 526 osób na kwarantannie i kolejne zgony. Wprowadzane są nowe ograniczenia, ale czy wystarczą, żeby zatrzymać pandemię? – Lepiej teraz nie chorować – mówią lekarze.

Tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem pojawiających się codziennie zmusiły rząd do nałożenia nowych nakazów. Od 10 października cały kraj objęto strefą żółtą a już po tygodniu większość powiatów i miast, w tym Chełm, weszło do strefy czerwonej. Musimy zasłaniać nos i usta już nie tylko w miejscach publicznych, takich jak sklepy czy urzędy, ale także na wolnym powietrzu. Wyjątkiem są lasy, parki i plaże…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here