Liczyła na wygraną, straciła oszczędności

Ponad 30 tysięcy złotych straciły dwie włodawianki – matka i córka. Młodsza kobieta chciała wziąć udział w konkursie organizowanym przez swój bank. Okazało się, że to była podpucha a link stworzyli oszuści. W efekcie z jej konta zniknęło 25 tysięcy, a z rachunku jej matki 6 tysięcy złotych.

We wtorek (9 lutego) mieszkanka Włodawy powiadomiła policjantów, że nieznany sprawca włamał się na jej konto bankowe – w ciągu nocy zniknęły wszystkie oszczędności.

– Kobieta na jednym z portali społecznościowych zauważyła informację o konkursie organizowanym przez bank, w którym ma rachunek – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Gdy kliknęła w reklamę konkursu, link przekierował ją na – jak się później okazało – fałszywą stronę banku. Tam pokrzywdzona zalogowała się na swoje konto klienta. Na jej telefon przyszła wiadomość sms z kodem logowania, który miał potwierdzić udział w konkursie. Gdy kobieta wpisała kod, została wylogowana z banku.

Sądząc, że już się zarejestrowała do konkursu, wyszła z Internetu. W nocy zalogowała się ponownie na swój rachunek i zobaczyła, że nieznany sprawca dokonał dwóch przelewów z jej rachunku na kwotę blisko 25 tysięcy złotych, a z drugiego rachunku należącego do jej matki, dwóch płatności BLIKiem po 3 tysiące złotych każda – dodaje Szymańska i przestrzega przed takimi sytuacjami.

– Pamiętajmy o podstawowych zasadach ostrożności przy transakcjach w Internecie, a przede wszystkim o tym, by dokładnie sprawdzać, że strona banku na którą się logujemy ma stosowne zabezpieczania, czy numer telefonu, z którego przyszła wiadomość jest tym samym, co zwykle. Nie podawajmy danych do swoich kont, haseł, loginów czy też numeru pin. Pamiętajmy, by w przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadomić bank i organy ścigania. Nie dajmy się oszukać! (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here