Lubelskie jabłka podbijają świat

Polskie stanowisko narodowe, na którym wystawiała się lubelska firma cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli firm handlowych i hurtowników

LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Polsce, wziął udział w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2018 w Madrycie. Efektem będą nowe kontrakty do krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu.


Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Attraction to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży owocowo-warzywnej, w którym biorą udział wystawcy m.in.: z Europy, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. W tegorocznej, dziesiątej już edycji, przez trzy dni swoje produkty prezentowało ponad 1600 firm z 120 krajów całego świata. Targi co roku gromadzą niemal 60 tys. odwiedzających.

– Tegoroczna, nadzwyczajna obfitość jabłek i owoców miękkich w Polsce, ale także w Europie sprawiła, że cała branża szuka odbiorców. Udział we Fruit Attraction to znakomita okazja, aby pozyskać nowe zagraniczne kontrakty. Od kilku lat ściśle współpracujemy z rynkiem hiszpańskim, gdzie eksportujemy swoje owoce, ale liczyliśmy też na to, że dzięki tym targom będziemy mogli nawiązać jako LubApple ścisłą współpracę z handlowcami z południowej Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu m.in: Portugalii, Maroka, Tunezji, Egiptu, Izraela czy Dubaju – mówi Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple.

W tegorocznej edycji targów LubApple zaprezentowało kilka najbardziej popularnych odmian jabłek, m.in.: Golden, Gala, Red Jonaprince oraz Idared. Polskie stanowisko narodowe, na którym wystawiała się lubelska firma, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli firm handlowych i hurtowników, gdyż nasz kraj to największy producent jabłek w Europie.

– Organizatorzy targów w Madrycie podkreślają, że jest to najbardziej wydajne spotkanie międzynarodowe pod względem rozpoznania popytu i podaży świeżych produktów. Dla nas to była doskonała okazja do inicjowania i rozwijania transakcji handlowych z naszymi partnerami – podsumowuje prezes Chołyk. KB