Lublin Business Run 2018 coraz bliżej! Znamy trasę biegu

– To ostatnia szansa, aby zgłosić swoją drużynę do największego biegu charytatywnego Lublin Business Run. Już 2 września po raz kolejny pracownicy firm i korporacji, a także znani sportowcy i ludzie kultury, pobiegną w szczytnym celu, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W dniu biegu będę obchodzić swoje 40-te urodziny. To najpiękniejszy prezent, jaki mogłem sobie wymarzyć. – mówi Mariusz Zieliński, tegoroczny beneficjent biegu.


W tegorocznym biegu Lublin Business Run wezmą udział drużyny składające się z 5 zawodników, z których każdy ma jak w pokonania dystans ok. 3,5 km. Podobnie do poprzedniej edycji punktem startu, i metą jest plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Następnie trasa prowadzić będzie przez ścisłe centrum miasta – Aleje Racławickie i Krakowskie Przedmieście aż do ratusza przy placu Króla Władysława Łokietka. W drodze powrotnej uczestnicy będą musieli dodatkowo skręcić w ulicę Zieloną oraz okrążyć Plac Litewski.

– Zainteresowanie wrześniowym biegiem jest bardzo duże. Zgłaszają się do nas zarówno pracownicy firm, korporacji, jak i lubelskich instytucji. Zostało już niewiele wolnych miejsc, dlatego nie warto zwlekać zapisami na ostatnią chwilę. Tak naprawdę jedynym warunkiem jest zebranie 5-osobowej drużyny i rejestracja na naszej stronie internetowej – podkreśla Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w Lublinie rok temu. Wzięły w niej udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. Organizatorzy przewidują, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

– Ubiegłoroczna edycja biegu pokazała, że mieszkańcy Lublina potrafią się jednoczyć w szczytnym celu i mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych, często w pocie czoła, ale z uśmiechem na twarzy i ogromną satysfakcją dobiec do mety. Jestem przekonany, że Lublin Business Run wpisze się na stałe w kalendarz najważniejszych lubelskich wydarzeń. – podkreśla Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i koordynator Lublin Business Run.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc, który w wyniku wypadku samochodowego w 2005 r. stracił prawą nogę. Będzie to pierwszy w kraju beneficjent Poland Business Run, który sam również weźmie udział w biegu. – Jestem pod ogromnym wrażeniem, że tyle osób chce wziąć udział w biegu i tym samym okazać mi swoje wsparcie. Wśród biegaczy będą również moi przyjaciele z Wrocławia, którzy specjalnie w tym dniu przyjadą do Lublina. Kiedy dowiedziałem się, że znajomi ze Stowarzyszenia Kibiców stworzyli drużynę specjalnie dla mnie, żebym również mógł wziąć udział w sztafecie, to od razu zacząłem trenować. W dniu biegu będę obchodzić swoje 40-te urodziny. To najpiękniejszy prezent, jaki mogłem sobie wymarzyć. – mówi Mariusz Zieliński.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Lublin Business Run: www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin oraz w wydarzeniu na Facebooku