Mali recytatorzy nagrodzeni

W Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbył się 4. Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy.

W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 82 uczniów szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego. Gośćmi honorowymi konkursu byli sam patron konkursu, poeta, bajkopisarz i dramaturg Zbigniew Dmitroca, wraz z małżonką Magdaleną Józefczuk-Dmitrocą.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor OKS Anna Jarosz. Wydarzenie poprowadził Patryk Wrzyszcz, instruktor ośrodka kultury. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Chyrchel – bibliotekarz Biblioteki w Żółkiewce, Magdalena Szczepanik – bibliotekarz Biblioteki w Żółkiewce i Katarzyna Oleszek – instruktor Ośrodka Kultury w Żółkiewce.

Oto laureaci: kat. do lat 6 – 1. Lena Pastuszak (SP w Krupem), 2. Gabriel Polski (SP w Żółkiewce), 3. Marcelina Bojarska (SP w Rudniku), wyróżnienia: Nela Rudzka (SP w Krupem) i Wiktoria Jarmuł (SP w Żółkiewce). Kat. klasy I–III SP – 1. Marcelina Charkiewicz (SP w Krupem), 2. Antonina Bąk (SP w Siennicy Nadolnej), 3. Agata Chargot (SP w Rudniku), wyróżnienia: Jan Rudzki (SP w Krupem) i Nela Płóciennik (SP w Żółkiewce). Kat. klasy IV–VI SP – 1. Aleksandra Charkiewicz (SP w Krupem), 2. Natalia Sienkiewicz (SP w Rudniku), 3. Milena Marchewka (SP w Żółkiewce). (kg)