Medal dla legendy Ruchu Izbica

Tadeusz Rysak to bezsprzecznie legenda Ruchu Izbica. Reprezentował barwy tego klubu, a jako trener prowadził go w III lidze. Rysak grał również w pierwszej lidze, w barwach ŁKS Łódź. W minionym tygodniu zarząd klubu z Izbicy wręczył zasłużonemu zawodnikowi Medal 90-lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Medal Tadeuszowi Rysakowi za zasługi dla piłki nożnej przyznał zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Wręczyli go Paweł Zieliński, prezes Ruchu Izbica i Mariusz Olech, wiceprezes klubu.
Starsi kibice Ruchu doskonale pamiętają Tadeusza Rysaka, jako jednego z najlepszych zawodników w 90-letniej historii klubu. Jako grający trener wprowadził, a następnie przez trzy sezony utrzymał klub z Izbicy w III lidze. Pan Tadeusz ma za sobą również debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w barwach ŁKS Łódź. Występował także w takich klubach jak: Avia Świdnik, Technik Zamość i Tomasovia.
– Spotkanie z Tadeuszem Rysakiem przebiegło w miłej atmosferze. Wyraźnie wzruszony wspominał czas spędzony w Ruchu, zawodników, z którymi grał i których trenował, i obiecał, że jeśli tylko zdrowie pozwoli, to wiosną pojawi się na meczu klubu z Izbicy – relacjonuje obecny na spotkaniu Michał Gałka, grający aktualnie w Ruchu.(s)