Miał pomóc, a pobił i okradł

Nawet 18 lat za kratami spędzić może multirecydywista Krzysztof R. W ubiegłym tygodniu 35-latek stanął przed włodawskim sądem, gdzie odpowiada za rozbój na starszym mężczyźnie, którego pobił, związał i okradł.

We wrześniu 2021 roku do Komisariatu Policji w Urszulinie zgłosił się 71-latek, który powiadomił mundurowych o rozboju. – Do przestępstwa miało dojść dzień wcześniej, kiedy 35-letni mężczyzna zaproponował seniorowi pomoc przy naprawie dachu – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Podczas ustalania szczegółów mieszkaniec gminy Urszulin postanowił dać pracownikowi zaliczkę, wyciągając 2300 złotych.

Wtedy 35-latek miał złapać go za ręce, wykręcić i związać z przodu taśmą. Następnie wyrwał mu pieniądze i wybiegł z domu – tłumaczy pani rzecznik. Rozbójnik został bardzo szybko namierzony i zatrzymany. Policjantom udało się też odzyskać część skradzionych pieniędzy, których nie zdążył przepić. Krzysztof R. usłyszał zarzuty rozboju. Jako że wcześniej był wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 18 lat więzienia. W ubiegłym tygodniu podejrzany stanął przed włodawskim sądem. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here