Miasto z wyróżnieniem w Rankingu Gmin Lubelszczyzny

Włodawa znalazła się w gronie laureatów Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Ideą plebiscytu jest wyłonienie i promocja gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

W czwartek (2 grudnia) w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie wzięła pod lupę ponad 200 gmin województwa lubelskiego. W gronie laureatów znalazło się między innymi miasto Włodawa. – Przyznane wyróżnienie jest dla nas sukcesem, ale też wyzwaniem do dalszej pracy. Bardzo cieszy fakt, że podejmowane przez nas działania w zakresie szeroko rozumianego rozwoju Włodawy są dostrzegane przez niezależne instytucje – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Ideą Rankingu Gmin organizowanego corocznie przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Wyniki oparte są o dane statystyczne za lata 2018-2020. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Ranking opracowany jest na podstawie 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał i aktywność. Brano pod uwagę takie aspekty rozwoju lokalnego jak: polityka finansowa, działalność inwestycyjna, aktywność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, przedsiębiorczość, sytuacja na lokalnym rynku pracy, działalność kulturalna, jakość administracji publicznej, sytuacja demograficzna oraz aktywność w sferze usług społecznych. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here