Międzynarodowe sukcesy Cementu Gryf

Udany występ w reprezentacji Polski na matach w Hiszpanii i Ukrainie odnotowały zapaśniczki Cementu Gryf Chełm Anna Urbanowicz i Anna Król oraz ich klubowy kolega Szymon Szymonowicz.


Srebrny medal w corocznym międzynarodowym turnieju „Gran Premio de España” w Madrycie zdobyła Anna Urbanowicz, a z brązem do kraju wróciła Anna Król. Urbanowicz (kat. wag. 65 kg) w rywalizacji grupowej wygrała trzy z czterech pojedynków.

W pierwszym przez przewagę techniczną pokonała reprezentantkę Hiszpanii Nerea Pampin, w drugim przez przewagę techniczną uległa 0:11 przedstawicielce Wenezueli Nathaly Griman, w trzecim po bardzo wyrównanej walce pokonała na punkty 10:9 Amerykankę Skylar Grote, a w czwartym wygrywa przez położenie na łopatki Kanadyjkę Brianne Leigh Graham.

Król (kat. wag. 50 kg) w pierwszej walce odniosła z kolei zwycięstwo nad reprezentantką Egiptu Nada Medani Ashour. W drugim pojedynku przegrała z ze starszą, medalistką mistrzostw świata, koleżanką z kadry Iwoną Matkowską.

A w decydującej o zdobyciu brązowego medalu walce przez tzw. przewagę techniczną pokonała zawodniczkę gospodarzy Dihane Vallez. Dwa zwycięstwa na matach Ukrainy odniósł Szymon Szymonowicz (kat. wag. 86 kg). W obu pojedynkach spotkał się z reprezentantami Ukrainy, oba wygrał i wywalczył złoto. (kg)