Miliony dla gmin na wodociągi i kanalizację

Prawie 9 mln zł dla siedmiu gmin powiatu włodawskiego w ramach Polskiego Ładu rząd przeznaczył na inwestycje w wodociągi i kanalizację. Najwięcej otrzyma gmina Wola Uhruska (prawie 1,6 mln zł), najmniej gmina Włodawa (0,9 mln zł).

W ramach Polskiego Ładu rząd przeznaczył 4 mld zł dla 1714 gmin (na wszystkie 2477 gmin) w całej Polsce na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Dzięki tym środkom jednostki samorządowe będą mogły poprawić jakość wody i wesprzeć inwestycje kanalizacyjne.

– Mogłoby się wydawać, że kanalizacja i wodociągi to wynalazki minionego wieku, ale niestety w wielu miejscach w Polsce mieszkańcy wciąż czekają na te cywilizacyjne udogodnienia. Cieszę się, że ten program w ciągu 2-3 lat przyspieszy uzyskanie dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieposiadające takich instalacji – mówił 5 listopada premier Mateusz Morawiecki podczas ogłoszenia listy dofinansowanych gmin.

Rząd zapewnia, że gminy otrzymały środki w oparciu o obiektywne kryteria i sprawiedliwy algorytm. W powiecie włodawskim dziwnym trafem znów najwięcej jednak otrzymały te, gdzie rządzą wójtowie z poparciem PiS czyli Wola Uhruska i Wyryki.

Gminy powiatów włodawskiego, które otrzymają środki na uzupełnienie subwencji ogólnej z przeznaczeniem na inwestycje w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę: Hańsk – 437 tys. zł, Stary Brus – 300 tys. zł, Wola Uhruska – 666 tys. zł i Wyryki – 300 tys. zł.

Na kanalizację otrzymają pieniądze wszystkie gminy powiatu: Hanna – 987 tys. zł, Hańsk – 911 tys. zł, Stary Brus – 300 tys. zł, Urszulin – 1 mln 289 tys. zł, Włodawa – 900 tys. zł. Wola Uhruska – 900 tys. zł, Wyryki – 1 mln 100 tys. zł. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here