Miliony na drogi

Samorządowcy odetchnęli z ulgą. Ponad trzy miesiące czekali na to, by premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Chełm dostało dotacje na trzy drogi w łącznej wysokości 4,8 mln zł. Powiat chełmski, również na trzy inwestycje, uzyskał wsparcie w kwocie prawie 20 mln zł, za co przebuduje 30 km dróg. Ponad 4 mln zł otrzymały powiaty krasnostawski i włodawski. Oba zrealizują po dwa zadania. Dofinansowanie dostały też gminy z naszego regionu.

Na tę decyzję premiera Mateusza Morawieckiego samorządowcy czekali od ponad trzech miesięcy. Już na przełomie ubiegłego i bieżącego roku prezydenci, burmistrzowie, starostowie i wójtowie znali nieoficjalny podział pieniędzy na przebudowę i remonty dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Nie mogli jednak podpisać umów o dofinansowaniu, bo sporządzona przez komisję oceniającą wnioski lista wymagała jeszcze podpisu premiera Morawieckiego. Szef rządu zatwierdził ją w ubiegłym tygodniu. Zdaniem samorządowców nieco za późno, bo na początku roku w przetargach można uzyskać najlepsze ceny i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

CHEŁM. Z 70-procentowym wsparciem

Zgodnie z oczekiwaniami na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się wszystkie trzy wnioski złożone przez miasto Chełm. Dotyczą one dwóch dróg powiatowych, ulic Okszowskiej oraz Batorego i Jagiellońskiej oraz jednej gminnej – ul. Sybiraków. Na przebudowę odcinka Okszowskiej o długości 1 200 metrów miasto dostało wsparcie w wysokości 2 126 595 zł. Z budżetu dołoży 911 398 zł. Podobnej wysokości dotację miejski samorząd uzyskał na nową nawierzchnię na Batorego i Jagiellońskiej – 2 161 156 zł. Udział własny miasta to 926 209 zł. Przebudowa obejmie odcinek o długości ponad 1,5 km. Na remont ulicy Sybiraków…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 20.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.