Miliony na wodociągi

Gmina Leśniowice otrzymała prawie 3 mln zł unijnej dotacji na modernizację sieci wodociągowej. Inwestycja obejmuje budowę nowych wodociągów w Kasiłanie i Dębinie. W końcu skończą się tam awarie.

Umowę o dofinansowanie inwestycji Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice odebrała w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Przyznana dotacja z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027 wynosi 2 595 805,98 zł, a wartość projektu to 3 735 825,87 zł. Celem projektu jest poprawa jakości wody, co nastąpić ma dzięki modernizacji istniejącej infrastruktury wodociągowej w gminie Leśniowice.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę nowych rurociągów sieci wodociągowej obok istniejącego układu w miejscowościach Kasiłan i Dębina, który obecnie generuje liczne awarie i problemy eksploatacyjne. Istniejące przyłącza zostaną przepięte do nowej sieci, natomiast dotychczasowa infrastruktura zostanie wyłączona z użytkowania i odpowiednio zabezpieczona. Długość przebudowanej sieci wyniesie 2 756 m. Dodatkowo wymienione zostaną hydranty i zasuwy w 84 lokalizacjach na terenie gminy. (opr. mo)