Mlegitymacje u Dreszerczyków

II Liceum Ogólnokształcące jest pierwszą szkołą w Chełmie, która oferuje swoim uczniom tzw. mlegitymacje. Chodzi o legitymacje szkolne pod postacią aplikacji w telefonie komórkowym. Tak jak szkolne legitymacje papierowe uprawniają do uczniowskich zniżek, ale korzystanie z nich jest dużo wygodniejsze.

Pierwsi uczniowie II LO mają już na swoich smartphonach mlegitymacje. Pozostali mogą się po nie zgłaszać do sekretariatu szkoły zarówno w trakcie wakacji, jak i po nich. Zbigniew Niderla, dyrektor II LO w Chełmie, mówi, że udostępnienie uczniom mlegitymacji nie wymagało od szkoły pozyskania żadnych dotacji, a po prostu wystarczyło się zainteresować tematem.

Ministerstwo cyfryzacji bezpłatnie umożliwia to szkołom.
– Niedawno podpisaliśmy z ministerstwem cyfryzacji umowę, na mocy której udostępnia ono naszej szkole specjalną aplikację – mówi dyrektor Niderla. – Dzięki niej możemy bezpłatnie uczniom wydawać tak zwane mlegitymacje, czyli legitymacje szkolne na telefon komórkowy. Uczeń przychodzi do sekretariatu, otrzymuje od nas kod i uruchamia na swoim smartphonie legitymację szkolną.

Potrzebujemy do tego zdjęcia w formie elektronicznej, ale jeśli uczeń ma w formie papierowej, to też może być – zeskanujemy je. Wydanie mlegitymacji trwa dosłownie parę minut. Pierwsi uczniowie już ją mają. Mlegitymacja uprawnia do wszystkich uczniowskich zniżek.

Mlegitymacja jest wygodniejsza w użyciu niż papierowa legitymacja, a smartphony z dostępem do internetu obecnie ma wielu uczniów. W razie gdyby doszło do zagubienia telefonu, uczeń powinien nam to zgłosić, a my zastrzegamy mlegitymację. (mo)