Modrzacy w Grecji

Od 3 do 14 października trzydziestu trzech uczniów włodawskiego „Modrzaka” pod opieką trzech nauczycieli zrealizowało praktyki zawodowe w zagranicznych przedsiębiorstwach. Po raz kolejny mieli okazję przebywać w Grecji, gdzie we współpracy z partnerem Olympus Education Services zorganizowane zostały dla nich praktyczne zajęcia zawodowe. Pozwoliły one zaliczyć część obowiązkowych praktyk, niezbędnych do uzyskania tytułu technika.

Uczniowie – zdobywający wykształcenie w ramach kierunków technik hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, budownictwa, pojazdów samochodowych i informatyk – wykonywali zadania w firmach poszczególnych branży, pod okiem greckich mentorów, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie przyszłego zawodu.

Oprócz tego, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, zapewniony został im bogaty program edukacyjno-kulturowy. Wśród wycieczek, odbywających się w czasie wolnym od pracy, nie zabrakło wizyty w imponującym kompleksie skalno-klasztornym w Meteorach, gdzie uczniowie zgłębili tajniki religii prawosławnej, rejsu na wyspę Skiathos, słynącej z kadrów z filmu „Mamma mia!” i zachwycającej urokliwymi plażami czy zwiedzania jednej z najstarszych wiosek w Grecji – Paleos Panteleimonas.

Dzięki uzyskanej akredytacji szkoła otrzymała gwarancję, zgodnie z którą w latach 2021-2027 co roku kilkudziesięciu uczniów będzie uczestniczyło w zagranicznych praktykach zawodowych. (pk)