Motor szykuje się do wiosny

W czwartkowy wieczór piłkarze lubelskiego Motoru rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej III ligi. W pierwszych po przerwie zimowej zajęciach, odbywających się na bocznym boisku Areny Lublin, uczestniczyło 24 zawodników.

W piątek, drugiego dnia przygotowań zawodnicy Motoru przeszli test wydolnościowy (beep test), które odbył się w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, mieszczącej się przy Alejach Zygmuntowskich 4

Nie zabrakło nowych twarzy. Wśród ćwiczących był Marcin Burkhardt, który jeszcze przed światami podpisał kontrakt z Motorem oraz dwaj zawodnicy, których lubelski klub będzie sprawdzał: 23-letni Szymon Zgarda (występował m.in. w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań, a jesień spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała) oraz 17-letni Kamil Kumocha, junior Legii Warszawa.
W zajęciach nie uczestniczyli Michał Budzyński oraz Kamil Cholerzyński. Pierwszy wciąż dochodzi do siebie po kontuzji, drugi, jak już wiadomo, nie zagra w kolejnej rundzie w barwach Motoru (z powodów osobistych wrócił na Śląsk, gdzie poszukuje obecnie nowego klubu).
Motor, który po rundzie jesiennej przewodzi rozgrywkom III ligi gr. 4, do rundy rewanżowej będzie przygotowywał się w Lublinie.
Pierwsze gry kontrolne zespół trenera Marcina Sasala rozegra 27 stycznia – na wyjeździe z trzecioligowym Ursusem Warszawa i drugoligowym Zniczem Pruszków.