Myśliwi na kwarantannie

Lawina czwartej fali koronawirusa przybiera na sile w zastraszającym tempie. W powiecie włodawskim zajęcia częściowo zawieszono już w czternastu szkołach. Na kwarantannę trafią wszyscy niezaszczepieni myśliwi z koła „Szpak” w Woli Uhruskiej, którzy uczestniczyli w walnym zgromadzeniu. W piątek (29 października) u przynajmniej jednego z nich wykryto koronawirusa.

To już naprawdę ostatni moment na to, by zaszczepić się przeciwko Covid-19. W powiecie włodawskim choruje coraz więcej rodzin, które do tej pory nie przyjęły żadnej szczepionki. Wirus rozwija się w zastraszającym tempie, linie telefoniczne sanepidu praktycznie nie stygną, bo jego pracownicy muszą cały czas docierać do potencjalnych zakażonych. W szpitalu na oddziale kowidowym brakuje miejsc, a statystyki z ostatnich dni nie napawają optymizmem.

Praktycznie u co drugiej osoby, co do której zachodzi podejrzenie o zakażeniu koronawirusem, testy dają wynik pozytywny. W czwartek (28 października) zmarł kolejny mieszkaniec powiatu, który nie miał żadnych chorób towarzyszących. Na 90 wykonanych testów aż 40 dało wynik dodatni.

Na kwarantannie przebywało niemal 700 osób, w aż czternastu szkołach zaszła konieczność wprowadzenia częściowego zawieszenia zajęć. Dużym epicentrum choroby może być gmina Wola Uhruska, gdzie koronawirusa potwierdzono w szkole, w przedszkolu, Urzędzie Gminy oraz w kole myśliwskim „Szpak”. Jego członkowie zebrali się w sobotę (23 października) na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Na sali było ponad 30 myśliwych, a przepisy sanitarne praktycznie nie istniały. Na piątek (29 października) chorobę potwierdzono przynajmniej u jednego z nich, więc cała reszta, która nie przyjęła szczepionki, trafi na 10-dniową kwarantannę. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here